Rohinton Mistry: Trapi pusiausvyra
Kodėl žmonės taip elgiasi su savo jausmais? Nesvarbu, pyktis, meilė ar liūdesys – visada vaizduoja ką kitą. O dar esama ir tokių, kurie dedasi, kad jų jausmai didesni ir kilnesni už visų kitų. Menką susierzinimą pateikia kaip baisų įniršį; užuot šyptelėję ar prunkštelėję, isteriškai kvatoja. Abiem atvejais nesąžininga.
Labai stora, bet labai gera knyga apie tai, koks kartais gyvenimas būna neteisingas ir nesėkmingas, kad ir kiek jėgų skirtum kabinimuisi į laimę ir gerovę. Tikra priešingybė visoms motyvacinėms sėkmės istorijoms, sufleruojančioms, kad jei pavyko man, gali ir tu.
Veiksmas vyksta Indijoje, kurioje klesti žiauri korupcija, žmonės susiskaldę dėl religijų ir kastų, normalaus gyvenamojo ploto nepavyksta rasti net ir dirbantiems žmonėms, o nelegalūs lūšnynai vyriausybės nurodymu griaunami ir naikinami.
Romane susipina keturių žmonių likimai, atskleidžiantys įvairiaspalvę Indijos kultūrą, tačiau vientisa pasakojimo gija liudija, kad nesvarbu, kokią socialinę ar materialinę poziciją užimtum, visuomet gali rinktis, kaip elgiesi su žmonėmis ir su savimi.
Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 9.