Qing Li: Miško maudynės Shinrin-yoku

Miškai yra didžiulis turtas. Jie mums užtikrina viską, ko reikia egzistuoti. Gamina deguonį, valo orą, kuriuo kvėpuojame, mūsų upes. Pristabdo upių ir upelių potvynius ir užkerta kelią kalnų bei kalvų erozijai. Miškai aprūpina mus maistu, drabužiais ir pastoge, medžiaga baldams ir įrankiams. Be to, miškai visada padėjo mums gydytis žaizdas ir ligas. Nuo neatmenamų laikų jie malšino mūsų nerimą, ramino sudirgusį protą, gaivindavo mus ir grąžindavo mums jėgas. 

Knyga apie miškus, jų poveikį žmogui ir patarimai, kaip galima mėgautis miškais pasitelkiant visus penkis pojūčius. Lietuvoje turime išties daug nuostabių girių, pasirūpinta takais tam, kad pasivaikščiojimai būtų malonūs ir saugūs. Tik kad dažnai eidami miškuosna mes labiau rūpinamės trasos ilgiu kilometrais ir savo ėjimo (bėgimo) greičiu, o ne vaizdais, garsais ir kitais malonumais.

Shinrin-yoku kalba apie stabtelėjimą, lėtą mėgavimąsi miško nauda. Nesvarbu, ar nužingsniuosi šešis kilometrus, ar tik pusę, jei visą laiką eidamas mintimis būsi kažkur kitur – darbe, namuose ar problemų sprendime.

Sąmoningas dėmesio sutelkimas į šviesos ir šešėlių žaismą ant miško paklotės, paukščių balsų muziką, žievės grubumą, samanų minkštumą, spyglių kvapą po lietaus, pritūpimas nusiskinti mėlynės ar avietės, pastebėjimas, kaip miške atsipalaiduoja raumenys ir protas, kaip lengva kvėpuoti – tokios miško maudynės išties naudingos ir prasmingos.

Kadangi medžių ir miškų tema domiuosi seniai, skaitydama šią knygą iš esmės nieko naujo nesužinojau, tiesiog prisiminiau senas tiesas. Bet šiaip knyga puiki, rekomenduoju.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 8.

Facebook komentarai

Share your thoughts