John Gray: Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros

John Gray Vyrai kilę iš Marso, moterys - iš VenerosVyrai kovoja dėl teisės būti laisviems, o moterys – dėl teisės būti nusiminusioms. Vyrams reikia erdvės, o moterims – supratimo.

Kai universitete studijavau amžiaus tarpsnių psichologiją, man pakankamai dideliu atradimu tapo žinia, kad vaikų mąstymas nuo suaugusiųjų skiriasi ne tik kiekybiškai, tai yra jie turi ženkliai mažiau žinių ir gyvenimiškos patirties, bet ir kokybiškai. Tuo tarpu perskaičius šią knygą supratau, kad ir moteris nuo vyrų skiria ne tik fiziologija bei faktas, kad vienos daugiau vadovaujasi jausmais, o antri protu, bet tam tikri kokybiniai skirtumai. Tai tapo pakankamai revoliucionierišku atradimu mano smegenyse, todėl vertinu knygą puikiai.

Vyras, padaręs klaidą, pyksta ant moters, kai ji dėl to nusimena. Jo paties nusiminimas yra proporcingas padarytos klaidos dydžiui. Mažesnė klaida verčia jį menkiau gintis. Kartais moterys stebisi, kodėl vyras neatsiprašo, padaręs didelę klaidą. Atsakymas yra toks – jis bijo, kad jam nebus atleista. Vyrui pernelyg skaudu pripažinti tai, kad jis ją kaip nors nuvylė. Užuot atsiprašęs, jis įpyks dėl to, kad ji nusiminė, ir skirs jai baudos taškų.

Paprastai baidausi panašių populiariosios psichologijos skaitalų, kurie neva sumotyvuoja pokyčiams, tačiau ta motyvacija tęsiasi tik tol, kol skaitai knygą. Šiame leidinyje gi radau ne tik originalių (bei teisingų) įžvalgų, tačiau ir naudingų patarimų, kurie išties veikia! Taigi likau maloniai nustebinta ir patenkinta, kad ėmiausi knygos.

Ji bijo prašyti ir pradeda kalbą žodžiais: „Ar galėtum…“, nes mano, jog taip bus diplomatiškiau. Bet kas labai veiksminga Veneroje, tas visai netinka Marse. Marse paklausti: „Ar tu gali išnešti šiukšles?“, būdavo laikoma įžeidimu. Žinoma, jis gali išnešti šiukšles. Bet juk klausiama ne ar jis gali išnešti šiukšles, bet ar jis išneš jas. Įsižeidęs jis netgi atsisako padėti, nes jūs jį sunervinote.

314 malonių ir netikėtų atradimų apie kitą lytį pilni puslapiai.

Dar vienas vertingas patarimas: prisiminkite, kad moteris visada turi teisę jaustis nusiminusi ir, pasinaudojusi ta teise, pasijunta daug geriau.

Facebook komentarai

4 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

Keistalas.lt
2011 07 18 at 12:08

Tai tik hipotezes..

Darbai
2011 07 18 at 18:12

Keičiasi laikai ir stereotipai, tai kas buvo amžina virsta pelėsiais.

Ziu
2011 07 21 at 12:04

Siaip tokios knygos ir ju ‘teorijos’ is esmes pateisina tai, kad moterys vis dar laikomos antrarusemis darbuotojomis, kurioms galima moketi maziau, nes gi jos.. na zinote.. kitokios.

Geriau paskaityk pvz C. Fine ‘Delusions of gender’. Manau, tau butu ypac aktualu dirbant su moksleiviais.

Djuk
2011 07 24 at 11:29

o kita „ar galėtum” reikšmė yra paprasčiausias mandagumas. jei santykiuose priimta, jog vyras išneš šiukšles, o moteris pataisys lovą, tad priminimas kažką atlikti skamba maloniau – „ar galėtum”, negu nurodinėjimas – išnešk šiukšles.

Leave a reply