Darbo birža: kaip elgtis naujokui?
Šiais sunkiais krizės ir bedarbystės laikais aktualu žinoti, kad darbo birža nėra tik beviltiškų žmonių susibūrimo vieta (Justas Twitteryje stebėjosi, kad žmonės čionai nuosavais automobiliais atvažiuoja – maždaug kaip jie, degradai, drįsta!). Tai gal nuo to ir pradėsiu, kad parkavimas prie įstaigos mokamas (kalbu apie laikinąją sostinę), visi du litai už valandą ir, perspėju, niekada negali žinoti, kiek tų valandų, žmogau, užtruksi. Todėl žymiai geriau yra žinoti įvairių slaptų kiemų ir ten įraityti savo transporto priemonę. Juolab, kad tikimybė rasti laisvą parkavimosi vietą prie įstaigos lygi tikimybei rasti ją slaptame kieme.
Pagaliau, nesibaimindama ant laiptų ne ypač aukštos klasės tabaką rūkančių ūsuotų dėdžių, įžengiu. Pasijuntu suskaičiuota (vėliau, pralaukusi porą valandų, svarstysiu – jei ta, kuri tik stovi prie durų ir skaičiuoja įeinančius, priiminėtų interesantus, ar nebūtų geriau?). Kyla noras išeiti ir įeiti kokius aštuonis kartus, kaži kada pastebėtų, kad aš ta pati ir manęs nebereikia skaičiuoti ir tada pasijustų pasimetusi skaičiuje (tarsi pasiklydusi vertime). Norui nepasiduodu.
Drąsiai, lyg visai ne naujokė, žengiu prie moters, kurios darbo vieta įkurta tarsi informacijos teikėjos, ir neapsirinku. Jos darbas nėra sunkus – paprastai ir greitai atsijoti netikėlius naujokus vienu vieninteliu klausimu: ar turite pažymą iš paskutinės darbovietės? Tiesą, kad nesu netikėlė, ji sutinka kaip iššūkį, taigi kerta toliau: parodykite, noriu pažiūrėti, ar ji tinkamai užpildyta! Moteris sutriuškinta: aš turiu pasą, SoDros knygelę, puikiuosius išsilavinimą liudijančius dokumentus ir idealiai užpildytą pažymą! Bet mano pergalingą šypseną ji bando įveikti kitais metodais: bedarbiai susirenka darbo biržoje aštuntą ryto, tuomet mes išdalijame tokius talonėlius, kada jie bus priimti, ir dabar tų talonėlių nebeturime. Aštuntą ryto! Atleiskite, jei jau bedarbis negali normaliai išsimiegoti, tai kas gali?! Aštuntą!
Nuoširdžiai optimistiškai tikėdama, kad turi būti kažkokia išeitis, šypsausi toliau. Ir voilà, ji yra: papildomi talonėliai! Reikės laukti, kol konsultantė bus laisva. Bet kokiu atveju atėjau vedama ketinimo čia praleisti daug gražaus laiko, taigi sutinku. Kad tik ne aštuntą!
Esu priskirta tykoti prie antrojo stalelio, kurio šeimininkės nėra – pietauja. Pildau informacinės moters įduotas prašymo ir sutikimo formas. Šalia manęs kaimynas dvokia vakarykštėm pagiriom. Išsitraukiu knygą. Pusantros valandos skaitau.
Per tą laiką taip pat netiesiogiai susipažįstu su būsima savo konsultante prie antrojo stalelio. Nervinga. Nors laukiančiųjų akivaizdžiai daugiau, nei sėdimų vietų, ji kiekvienam, priartėjusiam statiškoje stovimojoje pozicijoje arčiau nei du metrus, liepia sėstis. Vieną apšaukia, kad neskiria savo sąskaitos numerio nuo kortelės numerio. Kitą – kad pildydamas prašymo formą pamiršo viršutines eilutes, ten kur vardas, pavardė, asmens kodas ir panašiai. Suprantu ją. Mane tokie išsiblaškėliai taip pat erzina.
Pagaliau išaušta papildomojo talonėlio laikas. Aišku, aš viską užpildžiau teisingai ir tvarkingai. Esu netgi tokia nuovoki, kad suprantu jos lakoniškus vienažodžius klausimus. Kalbos? Vaikai? Dar kažkoks ypač juokingas buvo, bet nebepamenu. Paskiria laiką po dešimties dienų, prisako, kokius dokumentus atsinešti ir maloniai nusišypso. Va šitaip!
Beje, geri žmonės kalba, kad dabartinė darbo birža yra visaip kaip modernizuota, balsas praneša apie Tavo eilę ir panašiai, privalau paminėti – mano atveju šių naujovių išvengta. Gal sistema perkaito ir užlūžo nuo nebepakeliamos bedarbystės naštos?
12 Comments
Join the discussion and tell us your opinion.
jei visi bedarbiai būtų tokie pavyzdingi kaip tu, tai darbo birža būtų žymiai malonesnė vieta. Turiu pripažinti, kad tavo kruopštumas ir nuoseklumas žavi 🙂
Informatyviai. Kai prireiks, žinosiu kaip elgtis.:D
O sakyk, nežinai kaip bedarbio pašalpos mokėjimas nevėluoja?
Čia jei ateityje prireiktų DB paslaugų.
Nežinau dar, benami. Kaip supratau, apie pinigus kalbėsime ateinantį kartą, nes sakė atsinešti sutartį su banku, kad galėtų įsitikint, jog šįkart teisingai savo banko sąskaitą nurodžiau.
Ačiū, kad mane pacitavai, nors visiškai iškreiptame kontekste:) Jau pirmas žingsnis į žurnalistiką žengtas:) Aš turėjau omeny, kad dar žmonės gerai gyvena, nors jau darbo biržoje lankosi:)
Būtų gerai, kad pasipasakotum kaip ten su tom pašalpom.
kai žinosi kas ir kaip.
Justai, tai aš gerai pacitavau, nes būtent taip ir yra: darbo biržoje lankosi normalūs žmonės, su mašinom ir turintys truputėlį santaupų banko sąskaitoje, o ne tik prasigėrę ir prasimyžę.
benami, būtinai! Tam aš čia ir esu 🙂
Geriausia prisiregistruoti el. būdu, tada tam informacijos kabinetuke be eiles viska padaro.
Taip, aš taipogi visada esu už tai, kad jei įmanoma, reikalus lengviau tvarkyti internetu. Bet tik ne šiuo atveju. Pasimokiau iš draugo patirties, kuris, pusdienį tame nenormaliame LDB puslapyje prasiknisęs, viską metė ir ėjo tradiciniu keliu. Aš šįkart net nebandžiau, nes dar pamenu savo neįtikėtinas kančias bandant tame tinklapyje paskelbti apie naują darbo vietą.
Na, aš pakentėjau porą valandėlių, tiesa pasiekikdama, bet vis ne stumdytis eilėse. Programa idiotiška, na bet ką darysi. Laukti žiauriai nekenčiu.
tikrai labai idomu buvo paskaityt (: lauksiu tesinio
Justai, ar žinai, kad dėl „viso pikto, nenumatytiems gyvenimo atvejams” protingos knygos siūlo i būti susitaupiusiam bent 6-iems mėn.? Ir išgyvent lengviau…