Charlotte Kasl: Jeigu Buda eitų į pasimatymą

Taigi būti ištikimiems savo kelionei dar reiškia išmokti atpažinti netikras tapatybes, kurias prisiėmėme, kad išliktume, prisitaikytume ir įtiktume kitiems. Pirmiausia reikia suvokti, kad tai yra tik uždangos virš mūsų esmės. Tik balsai, sakantys: „Būk atsargus, pernelyg nepriartėk, negali pasitikėti niekuo, kas ieško meilės.” Tai yra būdai, kuriais mes gynėmės, kai buvome vaikai. Bet mes jau nebe vaikai. Dabar galime į savo saugumą pažvelgti kitaip. Atpalaidavę netikrų tapatybių gniaužtus ir nustoję tikėti jų tikrumu, mes daromės laisvesni ir galime su mylimojo širdimi virpėti vienu ritmu – liesdami, duodami, gaudami ir susijungdami. 

Budos vardas knygos pavadinime gali suklaidinti, nes iš tiesų autorė kalba apie dvasingumo kelią apskritai, ir nagrinėja romantinės meilės aspektus žvelgiant ne tik iš budistų, bet ir iš kvakerių, sufijų, ir kitų perspektyvų.

Iš pradžių skaityti buvo pakankamai įdomu, nes dažniausiai, kai kalbame apie ėjimą link šviesos, akcentuojami du dalykai: medituok ir būk visiems geras, o čia – porų tarpusavio santykiai. Įprasti šiai temai skirti „vadovėliai” dažniausiai remiasi manipuliacijomis – kaip užkariauti moterį, kaip pritraukt ir išlaikyt vyro dėmesį, ir pan. Kiek laiko gali tęstis tokie santykiai?

Charlotte Kasl teigia: autentiškumas, atvirumas ir nuoširdumas yra raktai į tvirtus ilgalaikius ryšius. Svarbiausia – pagarba kitam, pagarba sau, pagarba meilei.

Knygos pradžia užkabino, bet kuo toliau, tuo darėsi nuobodžiau, nes visi aprašomi dalykai pasirodė pernelyg savaime suprantami, todėl aukšto balo nerašau. Bet smagu, kad apskritai tokia knyga yra, ir kad ji išversta į lietuvių kalbą.

Mano vertinimas – dešimtbalėje skalėje: 7.

Facebook komentarai

Share your thoughts