Apie rašymo terapiją

Kai įmonės ar įstaigos kreipiasi į mane dėl rašymo terapijos užsiėmimo savo darbuotojams ar nariams, neretai pokalbio pradžioje painioja kūrybinio ir terapinio rašymo sąvokas.

Nors esu tikra, kad kūryba yra viena gražiausių ir tauriausių žmogiškosios prigimties išraiškos priemonių, būdama psichologė savo vedamuose užsiėmimuose visų pirma orientuojuosi ne į meninę kūrinio vertę, o į terapinį, gydomąjį procesą.

Rašymo terapijos užsiėmimų metu visiškai nekreipiame dėmesio į gramatiką, skyrybos ar rašybos klaidas, netgi logika nėra svarbi. Koncentruojamės ne į įvykių eigą, atsiminimus, objektus ar žmones, o į tai, kaip mes jaučiamės jų atžvilgiu. Rašymo terapijos esmė – išreikšti tai, kad širdyje ir mintyse.

Kartais tekstai dėliojami pagal klasikinę pasakojimo schemą: įžanga, dėstymas, kulminacija, pabaiga, kartais jie virsta žavingais intriguojančio siužeto pasakojimais, tačiau neretai rašymas vyksta neprognozuojamai ir chaotiškai, ir tai yra gerai. Svarbu ne tai, kad vyko ar vyksta, o tai, kaip dėl to jautiesi.

Kiekvienais metais atliekami moksliniai tyrimai, nustatantys rašymo terapijos poveikį psichinei, emocinei ir fizinei sveikatai. Vienas naujausių pavyzdžių – Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje Sarah F. Allen, Mark A.Wetherell ir Michael A. Smith atliktas tyrimas, kuomet įrodyta, kad žmonėms, dalyvavusiems internetu vedamuose rašymo terapijos užsiėmimuose, ženkliai sumažėjo depresijos bei patiriamo streso simptomai.

Išbandyk rašymo terapiją dabar – užsitikrink, kad bent dvidešimt minučių niekas neblaškys Tavo dėmesio, pasiimk popieriaus, rašiklį ir pradėk rašyti apie įvykį, kuris įvyko neseniai, o gal seniai, bet iki šiol neduoda Tau ramybės. Nepakelk rašiklio nuo popieriaus, kol nepraėjo dvidešimt minučių – rašyk apie tai, kas įvyko, kaip Tu jauteisi tuomet, kaip dėl to jautiesi dabar, kokios mintys dažniausiai sukasi Tavo galvoje prisimenant tą įvykį. Nekreipk dėmesio į logiką, chaotiškumą ar juolab rašybos klaidas. Tiesiog išliek viską iš galvos ir širdies į popierių.

Pamėgink šį dvidešimties minučių pratimą pakartoti keturias dienas iš eilės. Pamatysi, kaip pasikeis Tavo savijauta ir požiūris į situaciją bei su ja susijusius žmones.

Jeigu nori patirti pilną rašymo terapijos naudą su įvairiapusiškom užduotim ir mano kaip psichologės vedimu, užsiregistruok į keturių užsiėmimų kursą spalio mėnesį. Iki malonių ir prasmingų susitikimų!

Facebook komentarai

Share your thoughts