Apie blogerių vardus ir slapyvardžius

hello.jpgVakarykščiame įraše rašiau, kad sesutė nepradeda bloginti, nes nesusigalvoja slapyvardžio, apie šią problemą prasitarė ir komentatorius RKR. Dėl gilių savo įsitikinimų patarimų stengiuosi nedalinti, nes kiekvienas žmogus yra atsakingas už savo veiksmus, o gaudamas patarimus atsakomybę suverčia patarinėtojui. Norėdama padėti sesei, RTR ir kitiems, kuriems gali kilti klausimas dėl slapyvardžio pasirinkimo, tiesiog subjektyviai apžvelgiu tinklaraštininkų tarpe egzistuojančias slapyvardžių kategorijas:

 

1. Paprasčiausias variantas – vietoj slapyvardžio pasirinkti savo tikrą vardą ir/arba pavardę. Žinoma, Vardenis Pavardenis iš karto įsipareigoja rašyti kokybiškai ir nedėstyti savo itin neigiamo požiūrio apie darbdavį, kaimyną, klasės auklėtoją ir antrąją pusę, nes tiems perskaičius jo blogą santykiai gali būti sugadinti nepataisomai. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į vardo dažnumą blogerių pasaulyje: turime po keletą Karolių, Paulių, Andrių, Aurimų ir Dovilių, kurie komentuodami kitų įrašus pasirašo vien vardais, todėl kartais sunku priskirti internetinę tapatybę nepaspaudus nuorodos į jų tinklaraščius. Kita vertus, tokio vardo, kaip Salomėja, nesumaišysi su jokiu kitu, todėl jis kuo puikiausiai atstoja slapyvardį. Dar kai ir pavardė Misė

 

2. Variantas, kai slapyvardžiu stengiesi apibūdinti savo asmenybę ir pomėgius. Sunku, nes reikia į vieną ar kelis žodžius įsprausti tai, kuo esi ar su kuo tapatiniesi: Žmogum, turinčiu ką pasakyti, Ežiuku Vilniuje ar Churchill‘iu? RedVelvet, PinkCity atspindi mėgstamas spalvas, Sveikas – propaguojamą gyvenimo būdą, Avis – tiesiog būdą, KaVeikti – rašomo tinklaraščio temą. Daug kūrybinės laisvės, tuo pačiu ir atsakomybės, nes kartą pasivadinus ir išpopuliarinus save, nepatogu keisti vardą.

 

3. Į trečią kategoriją priskyriau slapyvardžius, kurių reikšmės iš pirmo žvilgsnio (o kartais ir šimtas aštuoniolikto) nenustatysi, kol pats autorius nepaaiškins. Dažniausiai tai trumpi raidžių junginiai: Oni, awx, Novum, MekDrop, vzx, qemm ir pan. Jei sugalvoji ką nors lengvo, įsimenančio ir ? užkoduojančio ? Tavo esybę – pirmyn!

Aišku, svarbu, kad tinklaraštinis slapyvardis būtų lengvai įsidėmimas, tačiau esmė yra tai, ką rašai. Gali pasivadinti Geriausiu Pasaulyje Blogeriu ir rašyti visišką šlamštą, kurio vis viena niekas neskaitys, gali būti bvcliaebruivf ir tapti vienu populiariausių. Nes mes už kokybę. Rinkis.

Facebook komentarai

19 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

Gytis
2008 01 05 at 11:36

Apie kitus čia rašai, o apie save beveik nutyli, tik parašai apie spalvą. O pinkcity nikas nušluoja visus tuos žmogizmus turinčius ką pasakyt 😀

KaVeikti.lt
2008 01 05 at 12:21

O įdomi posto tema!
Aš irgi dažnai susimąstau kodėl tūlas turi vieną ar kitą nick’ą ir visada stengiuosi jį iššifruoti (dažniausiai pagal savo asmeninius įsitikinimus bei parametrus)

P.S.- nickas KaVeikti- aprėpia daug daugiau nei tinklaraščio temą… neatkreipei dėmesio?

MekDrop
2008 01 05 at 14:03

šaunios išvados 🙂

paulius.rymeikis
2008 01 05 at 14:03

i tema, bet jauciu, kad jau esi skaicius:
http://niekoblogo.lt/savo-veidu-vadyba-socialiniai-chameleonai-rasytojai-po-pseudonimais-ir-buvimas-ne-savimi/

Dina
2008 01 05 at 14:31

man tai smagu, kad mano vardas dažnai atstoja visus slapyvardžius 🙂
galiu drąsiai juo rašytis visur 😉

scania gti
2008 01 05 at 15:36

Bet kokiu atveju, galite pasitikrinti, kokia yra jūsų niko asmenybė – http://www.paulsadowski.com/Numbers.asp puslapis apibūdina vardus pagal numerologiją.
P.S. scania ir gti yra nesuderinami dalykai, nors ir abu iš tos pačios srities 🙂

Marija
2008 01 05 at 18:34

Užtikus įdomius blogus (pvz. kaip šis) pati užsinoriu rašyti blogą. Ir nicką jau seniai turiu susigalvojus. Bet atrodo, kad parašius, jo nieks neskaitys.. Tai taip ir nuplaukia :>

sacrif
2008 01 05 at 22:49

Nick’as privalo ir turi atspindėti asmenybę, ne tik pačiam rašančiam, bet ir aplinkiniams. Tiesa, daugelis dabar rimtai kritikuoja tuos žmogučius, kurie pasirinkę savo mintis skleisti būtent už kažkokio tai slapyvardžio nes dalis(kai kurie sako, kad netgi visi) post’ų automatiškai nieko verti. Žmogus vien pasirinkęs nick’ą rodo, kad slepia asmenybę ir nenori būti savimi?

scania gti
2008 01 05 at 23:09

Aš nenoriu, kad virtuali erdvė persikeltų į realų gyvenimą. Šito nereikia painioti. Todėl ir yra slapyvardis. Virtualiame pasaulyje tegu gyvena abstrakčios mintys, realiame gyvenime tikri žmonės. 🙂

kuqtiz
2008 01 06 at 11:37

Vistiek manau, kad dauguma, pasislėpdami už tam tikro nicko, širdy tikisi vieną dieną pavirsti kažkuo. Svajoja, kad tas nickas(kad ir ka jis atspindėtų) kitiems reikštų jį. Ir ne visada tas slapyvardis pasirenkamas norint kažką atspindėti. pvz.: Atlantas ir Elena Puidokaitė kažin ar turi ką nors bendro, bet jai patiko skambesys, todėl ir čiupo. 🙂

eNyu
2008 01 06 at 13:40

Kai kurie atsakymai, į kai kuriuos iškeltus klausimus:

http://www.blogas.lt/eNyu/248781/blogeris–kas-jis-apie-mane.html

🙂

awx
2008 01 06 at 15:00

va va, kaip tik eNyu blog’e ir paaiškinęs esu savo niko kilmę, be to pasirašinėti Nerijus būtų nefainai dėl tų Nerijų gausybės, o šiuo trumpu ir stiliovu niku dauguma mane ir pažįsta. Kas dėl vzx, tai triraidis trumpinys nuo žodžio vėžliukas, kuris turėjo būti panašus į mano, nes mumi kaip ir šeima :)))

RKR
2008 01 07 at 0:30

Na ir informacijos gausa. Labiausiai man prie širdies 2 variantas, bet kaulais laučiu apsistosiu ties 3. Dėl pirmojo varianto pasiskaičiau labai svarių argumentų, bet tai ne man. Rimtai rašyti nemoku, o vėjams tiks ir slapyvardis, kodėl artimieji turi raudonuoti dėl manęs.

Redvel
2008 01 07 at 20:20

Pas mane tikrai ne vien spalva 😉 Čia visa aš telpu – su visu charakteriu, nuotaikų kaita ir būdingiausiais bruožais 😉 Smulkiau atsiradimo istorija yra nupasakota pas eNyu, tas link’as, kur aukščiau keliais komentarais 😉

Oni
2008 01 11 at 19:41

🙂 kartais pasirašau ir vardu/pavarde – o kas man. Žodis „Oni“ [man] apie mane pasako turbūt daug daugiau, nei ilgas prisistatymo laiškas. Tačiau vis tiek nesutinku, kad slapyvardis privalo atspindėti rašančiojo asmenybę – kiekvieno mūsų tikslai, vertybės ir pažiūros skiriasi. Jeigu internete noriu būti kažkuo kitu, vadinkit mane kuo tik norit: apsimetėle ar šizofrenike – „Paniškai bijanti aukščio ir mylinti lietuvių kalbą blondinė“ nesivadinsiu. 🙂

Slapyvardis ne visada reprezentuoja po juo besislepiančią asmenybę. Jei taip būtų, nebeliktų malonumo palaipsniui atsiskleisti pačiam.

awx
2008 01 16 at 12:11

Man tai Oni asociuojasi su vieno anime stiliaus žaidimo pgr. veikėja.

RKR
2008 02 21 at 15:24

Labai smalsu, ar išsirinko sesė slapyvardį? Koks jis, man neįdomu. Tiesiog įdomu ar išsirinko, jei nepaslaptis.

PinkCity
2008 02 21 at 16:15

🙂
Kol kas ne. Bet jau sakė temas dviems įrašams susigalvojo!
O kaip Tu?

RKR
2008 02 21 at 18:01

Irgi ne. Bet pora bandžiau sau pritaikyti, jei galima taip sakyti. Tik kad neprigijo. Keista. Ir nesuprantu kame šaknys tokio išrankumo, neapsisprendimo. Gal tiesiog neturiu poreikio rašyti, tai ir delsiu. Gi jei didelis noras būtų, tai ir slapyvardis betkoks tiktu. Galvoju.

Leave a reply