Apie atostogas ir tikras moteris
Dėmesio! Vėl visų taip mėgstamas burbėjimo įrašas! Žinau, kad dauguma negalit pakęsti tų mano perskaitytų knygų aprašymų, bet ką padarysi, kad skaitau daugiau, nei burbu…
O taigi dabar yra vasara, atostogų metas, ir norisi paburbėti apie tuos žmones, kurie manosi turį teisę spręsti, kokios atostogos yra geros, o kokios ne. Jau neminint to, kad jie patys kartais pasiima darbe atostogas ir tuo metu tvarko kokį nors sandėliuką arba tapetuoja kambarius, kas, mano nuomone, yra klaikiausias būdas praleisti užtarnauto poilsio savaites, bet va, žiū, ir aš darau tą patį – leidžiu sau spręsti, kas kitam yra geriau. Tapetuokit, kiek norit, o aš va mėgstu drybsoti paplūdimyje ir skaityti knygas. Man tai yra geriausias poilsis pasaulyje ir jei būčiau milijonierė, pusę savo laiko praleisčiau būtent taip.
Bet gi kas atsitinka mano brangiojo pašnekovo veidui, kai kalbu apie tokius mielus sau dalykus? Ar tai tik ne pašaipos rūgštelė suraukė jo nosį? Oi, jau aš tai taip tikrai negalėčiau, visą dieną gulėti paplūdimyje? Išprotėčiau nuo neturėjimo ką veikti! (aš gi sakiau, kad skaitau knygą, bet taip, skaitymas nereikalauja tiek raumenų jėgos, kiek tapetavimas). Suprask – Tu esi kvaiša, jei nekopi į kalnus, neneri į gelmes ir nesikarstai po apžėlusias džiungles, Tavo atostogos nieko vertos. Bet alio, argi aš nesakiau, kad būtent tai man ir teikia daugiausia džiaugsmo? Juk per atostogas galiu veikti, kas man patinka, o ne kas skamba kaip kvapą gniaužiantis nuotykis kažkam kitam, ar ne? Tai ačiū, kad leidi mėgautis.
Dar kitas dalykas, užknisantis jau senokai – posakis tikra moteris. Šiaip galėtum pagalvoti, kad čia moterys iš mėsos ir kaulų lyginamos su klonais, arba su lėlėmis, arba su virtualiomis pašnekovėmis, ar dar kaip nors, betgi ne, mielieji, žinokit, tikra moteris – tai ta, kurios kūno masės indeksas siekia 25 ir daugiau:
O jei antsvorio neturi, tada Tu nesi tikra moteris, pasistenk labiau! Mesk sportą, kimšk tortus ir bandeles! Nors ir tai nebūtinai padės; ir aš tokia esu, ir keletą pažįstamų tokių turiu, kurios tikrai niekad kąsnių neskaičiuoja, niekuo savęs neriboja ir yra lieknos kaip nendrės. Vienintelė dieta, kurios esu kelias dienas laikiusis buvo arbūzų, nes ją buvo prirašęs gydytojas paauglystėje, kai turėjau kažkokių problemų su inkstais. Po to kokius metus į arbūzus pažiūrėti negalėjau, bet dabar jau vėl galiu. Ir dėl to nesu tikra moteris (tai kas aš tuomet?). Dar man juokinga būna, kai visuomenėje žinomi storuliai iš pradžių žurnalistams postringauja, kad gero žmogaus turi būti daug, kad jie labai laimingi ir myli savo kūną tokį, kokį dievas davė, o po kokių penkių metų tie patys žurnalistai daro reportažus apie tai, kaip tie gerieji žmonės kokiais nors būdais atsikratė pusės savo svorio ir tada jau suokia: oi, tapo lengviau judėti, oi, kokių gražių rūbų prisipirkau, nes tuos visus maišus teko išmesti, ir panašiai. Tai kam čia reikia taip apsimetinėti? Jei esi laimingas toks, koks esi, tai ir būk, o jei ne – keiskis nesąmonių netauškęs. Ir liaukis pravardžiavęs lieknas moteris netikromis!
7 Comments
Join the discussion and tell us your opinion.
🙂 Prajuokinai :).
Mane tai apskritai trikdo kūno kultas, amžinos diskusijos „šunys ant kaulų nepuola” ir „ne bado metai” :), kurias ir provokuoja tos antraštės. Nes šiaip juk smagu, jei koks dizaineris ne tik xs ir s modeliams kuria, bet ir atsižvelgia į tai, kad ne maža dalis moterų galinčių įpirkti jo prekes, nėra smulkutės. Nes kad ir kaip aš norėčiau būti liekna, rengtis turiu ir tą noriu daryti gražiai, šiandien, o ne tada kai pasiseks numesti svorio, bet negi žiniasklaidai būtina tai akcentuot?
O šiaip „tikros moterys” manau apima platesnį spektrą nei vien tik liekna vs stambi. Juk paprasta moteris „iš gatvės” net ir liekna, nebūtinai atitinka manekenių standartus, tad ta „tikra moteris” gal tiesiog tavo kaimynė, o ne žurnalo žvaigždė, nes kažkaip kaip ta kaimynė, klasiokė, kasininkė, gydytoja ir t.t. kažkokios tikresnės nei tos anos 🙂
A, tai čia atseit tikra moteris = girl next door, kaip amerikiečiai vadina?
Nežinau kaip minėtuose straipsniuose, bet aš kai galvoju apie sąvoką „tikra moteris” mados kontekste, tai įsivaizduoju būtent tai, o ne kokią nors stambią.
Žinai… Suprantu tave ką nori pasakyti apie „tikras moteris”, bet mano figūra yra toje stambesnėje pusėje, ir patikėk, kai tavo dydžio kelnių nerasta nė vienoj parduotuvėj, arba apatinių reikia ieškoti didelių bobučių skyriuje tai pasijunti toli gražu ne tikra moterimi…
Iš esmės norėjau pasakyti, kad nepaisant kūno sudėjimo, veido grožio ar kitų išvaizdos detalių, mes visos esam tikros moterys. Ir modeliai turi teisę taip vadintis, ir ne modeliai.
O man norisi pakomentuoti pirmąją dalį, kur kalbėjai apie atostogas. Klausimo, ,,ką veiksi vasarą?” neišvengiu ir aš. Kai galop nusprendžiau turėti dar vieną vasarą sau (t.y. vietoj sezoninio darbo paieškų rinktis tiesiog atostogas), prasidėjo klausimai: o tai ką tu veiksi? Kai atsakiau, jog noriu daug laiko skirti skaitymui, gal dar ir kokį rankdarbį padaryt, serialą peržiūrėt ar pan, kam per studijas nerandu laiko arba noro, manęs draugė paklausė: o tu nenori ką nors veikti per atostogas? Toks jausmas, kad pvz knygos skaitymas – tai ne veikla. Bet dabar jau į tokį klausimą atsakau klausimu: o kaip tu įsivaizduoji, kokia tai galėtų būti veikla (t.y. ką ji norėtų išgirsti)? Kas keisčiausia, žmogus, kurio klausiau to, tik kažką malė per aplinkui, bet nieko konkretaus nepasakė. Tad tuomet labiau gerbiu tuos, kurie kad ir kritikuoja atostogavimo veiklas, bet nors pasiūlo, ką realaus galėčiau nuveikti, o ne tuos, kurie tiesiog pasako, kad ,,geriau užsiimk kuo nors kitu”, nors kas tas ,,kas nors”, nė vienam neaišku.
Na, pabambėjimas apie „tikras“ moteris man kažkaip nelabai. Aš nesu nei moteris, nei labai liesas, bet ir ne storas. Bet visgi mūsų krašte justi bėda su drabužių pasirinkimu. Moterims, kurios nėra tokios labai jau lieknos, ar turi kokias nors ypatingesnes formas, drabužių rasti gerokai sunkiau. Yra ir dar daug kitų nepatogumų, be drabužių.
Ir nereikia čia įsižeidinėti (visoms toms liesesnėms), kad kažkas pavadino kitokias „tikromis“. Pabandykite geriau pagalvoti šiek tiek. Va, „tikromis“ moterimis pavadino tokias, kurių figūros ne tobulos. Ir visokios liesosios pradėjo įsižeidinėti, internetas panašiais pabambėjimais mirga tiesiog. O dabar pagalvokite kitaip: tai gavote minutę pasijusti „nenormaliomis“ ir pyst: baisus įsižeidimas. Tos kitos, kurias čia trumpam „normaliomis“ pavadino, jaučiasi nenormaliomis didžiąją laiko dalį. Tai nelabai patinka tokia savijauta, ane? Biškį empatijos prašom.
Apie sportą ir savęs priežiūrą tai čia nesąmonė. Antsvorį sportu galima sumažinti, bet figūros, pavyzdžiui, riesto užpakalio, tuo niekaip nepakeisi. O ką daryti, jei parduotuvėse ir turguose plataus diapazono nėra? Gerai, pavyzdžiui, prancūzėms, kur negrių storom šiknom pilna ir atitinkamai paklausa yra ir užveža…