Kaip pasigaminti dantų pastą
Turiu tokį trūkumą – nemoku nuryti tablečių. Todėl jas kramtau. Kažkada gydytoja buvo išrašiusi geležies tablečių, tai ir jas kramčiau, dėl to dantys pajuodę buvo. Nuėjau pas burnos higienistę išsivalyti, o ji klausia: „Gal kartais su blend-a-med dantis valotės? Nes būna, kad nuo jos taip dantys pajuosta“. Na šakės. Niekad nežinai, kokių nesąmonių tie kosmetikos ir higienos prekių gamintojai prikrauna. Jau geriau pačiam viską gamintis. Dantų pastai (100g) reikės:
30g kalcio karbonato – švelniam šveitimui;
20g ksilitolio – antimikrobinės/antibakterinės medžiagos, saugančios dantis nuo karieso ir gedimo bei suteikiančios pastai malonaus saldumo;
18g žaliojo molio – jis valo ir gydo;
0,5g sodos – balina dantis ir švelniai šveičia;
18g šaltmėtės hidrolato – suteikia burnai gaivų kvapą ir miltelius paverčia košele;
10g augalinio glicerino – švelniai tekstūrai;
0,5g ksantano – masės sutirštinimui ir stabilizavimui;
0,1g mentolio kristalų – gaiviam burnos kvapui ir nemalonių kvapų neutralizavimui;
3g cukraus putoklio (INCI: Decyl glucoside) – kad dantų pasta putotų;
20 lašų šaltmėtės eterinio aliejaus (toliau – EA) – gaiviam kvapui;
10 lašų arbatmedžio EA – puikiai kovoja su bakterijomis ir burnos infekcijomis (gingivitu, dantenų pūlinukais ir žaizdelėmis);
6 lašai miros EA – taip pat veikia prieš bakterijas, mikrobus bei dantenų ligas;
3 lašai gvazdikėlių EA – itin stiprus antimikrobinis ir antiinfekcinis dalykėlis;
10 lašų konservanto (suderinamo su ksantanu, pvz. aš naudojau INCI: Benzyl alcohol, Dehydroacetic acid) – kad dantų pasta ilgiau galiotų.
Viename indelyje sumaišome birias medžiagas – kalcio karbonatą, ksilitolį, žaliąjį molį ir sodą, hidrolatą šiek tiek pašildome, kad ištirptų mentolio kristalai, tada dedame gliceriną ir sutirštiname ksantanu.
Suplakame skystas ir birias medžiagas į vientisą košelę, sulašiname eterinius aliejus, konservantą, atsargiai įmaišome cukraus putoklį (kad nesuputotų anksčiau laiko) ir sukrauname į indelį. Aš nusipirkau specialų buteliuką dantų pastai su dozatoriumi, bet galima ir į bet kokį dezinfekuotą stiklainiuką sudėti ir mentele teptis ant šepetėlio.
Dantų pasta maloniai saldi, švelniai valo, šveičia, saugo nuo mikrobų ir burnos bei dantenų ligų, smagiai putoja ir gaiviai kvepia. Ir dantys nuo jos nejuoduoja. Žodžiu, tik gaminkis, valykis ir džiaukis!
7 Comments
Join the discussion and tell us your opinion.
Pirmas sukirbėjęs klausimas galvoje- kiek visa tai kainuoja?;)
o Vyras tavo irgi valosi? nes man manoji kiek nuperka tu ale natūralių pastų jos viso tokio padidinto dumblo skonio ir pakankamai šlykščios.
Taip, kainuoja, tikrai daugiau, nei kelios parduotuvinės dantų pastos tūbelės, bet toks jau mano hobis 🙂
Vyras mano beveik nieko apskritai iš mano gamintų kosmetikos ar higienos prekių nėra net bandęs, todėl negali pasakyti, ar pakankamai šlykštu. Aš negaliu būt objektyvi, mano mama sakė, kad tikrai yra turėjusi ir šlykštesnių pastų 🙂 Iš esmės galima tų visų mirų ir arbatmedžių nedėt, tik mėtas, tada iš viso labai skanu bus!
O kur visų šių ingredientų įsigyti? Kaip ir maisto gaminimas, taip ir čia – man gūdus miškas…
Man maisto gaminimas labiau gūdus miškas, nei kosmetikos, juolab kad kosmetikos srityje rezultatu gali ilgiau džiaugtis, nei paruošus kokią vakarienę… Beveik visus ingredientus siunčiausi iš prancūzų Aroma-zone, ksilitolį pirkau sveikuolių parduotuvėj. Kadangi gaminu kosmetiką nuolat, tai specialiai dėl pastos tik keletą ingredientų užsisakiau, visa kita ir taip turėjau.
kokybiškos kreidos (kalcio karbonato) ir Lietuvoje yra – http://www.kosmetikasukreida.lt
Wow, va čia tai žmogus pasišventęs savo sveikatai. Esate šaunuolė!! Yra ir parduotuvinių pastų grieko vertų, bet gamintis pačiai natūralias – super. Tik mes pratę eiti lėkti, nėra laiko užsiimti tokiais maišymais.